BESZÁMOLÓK

2020

2020-ban 571 ezer forint adomány és az SZJA 1% felajánlásokból származó 561 ezer forint folyt be az Alapítvány bankszámlájára, valamint az előző évben képzett 470 ezer forint céltartalékból és 79 ezer forint maradványból gazdálkodhattunk, melyekből 695 ezer forintot használtunk fel alábbi célokra:

A veszélyhelyzetre való tekintettel a korábbi évekhez képest Emese az év első felében jelentősen kevesebb fejlesztést kapott. A gyógypedagógiai fejlesztéseket a Pedagógia Szakszolgálat online formában megtartotta, a gyógytornák azonban elmaradtak. A foglakozásokat az Alapítvány által 2019 decemberben vásárolt bérletekből fedeztük. A nyári fejlesztő táborok a járványhelyzet miatt elmaradtak, helyette az Óbudai Fejlesztőház intenzív terápiás heteket szervezett. Az Alapítvány finanszírozta Emese terápiáját, valamint hozzájárult további 6 gyerek fejlesztési kiadásaihoz. Erre a célra összesen 110 ezer forintot költöttünk.

Emese számára vettünk két rehabilitációs széket összesen 362 ezer forintért, továbbá 50 ezer forinttal hozzájárultunk a 8 halmozottan sérült gyermek (köztük Emese) nappali felügyeletét ellátó Fellegvár Napközi általi INNOWALK állító- és járatógép beszerzéshez.

2020. januárban Szegeden műtötték Emesét gégeszűkület miatt, majd megpróbálták az orvosok eltávolítani a kanült, sajnos sikertelenül. A kéthetes kórházi kezelés alatt szinte végig intenzív osztályon volt Emese, a szülők elhelyezését a kórház nem tudta biztosítani. Az Alapítvány finanszírozta az utazás és szállásköltségeket.

Ezeken felül a vidéki kontrollvizsgálatok miatt felmerült utazási költségek, segédeszköz karbantartások és bankköltség kifizetése történt meg.

Az Alapítvány 2020. december 31-i bankszámlaegyenlege 1 085 795 forint. Ebből 100 000 forint jegyzett tőke, 869 862 forint céltartalék, 115 933 forint pedig az adományokból megmaradt összeg. 561 425 forint összegű tartalékot képeztünk a Fellegvár Napköziben fizetendő 2021. évi térítésidíjfizetésekre, 300 000 forintot pedig gyógytorna kiadásokra.

2019

2019-ben 947 ezer forint adomány folyt be az Alapítvány bankszámlájára, valamint az előző évi 15 ezer forint maradványból gazdálkodhattunk, melyekből 583 ezer forintot használtunk fel alábbi célokra:

Emese hetente négy fejlesztést kapott. Ebből a gyógypedagógiai fejlesztéseket a Pedagógiai Szakszolgálat biztosította, az aktív és passzív gyógytornát azonban a családnak kellett finanszíroznia. Ezen felül havonta kapott craniosacralis kezelést és részt vett egy 2 hetes, önköltséges intenzív terápián. A gyógytorna kiadásokhoz az Alapítvány 440.000Ft-tal (75 alkalom) járult hozzá.

Az Alapítvány célul tűzte ki, hogy Emese egészségügyi és egyéb kiadásainak finanszírozása mellett lehetőségeinkhez mérten igyekszik más beteg gyerekek, fiatalok egészségügyi és pedagógiai kiadásait is támogatni. Az Óbudai Fejlesztőház nyáron szervezett egy 5 napos napközis tábort kifejezetten központi idegrendszeri sérült gyerekeknek. Az Alapítvány finanszírozta Emese táborozását, valamint támogatást nyújtott két kisfiú családjának, akik anyagi helyzetükből adódóan nem tudták volna kifizetni a tábor teljes összegét. Erre a célra összesen 110.000Ft-ot költöttünk.

Ezeken felül 32.513Ft bankköltség kifizetése történt meg.

Az Alapítvány 2019. december 31-i bankszámlaegyenlege 649.269Ft. Ebből 100.000Ft jegyzett tőke, 470.000Ft céltartalék, 79.269Ft pedig az adományokból megmaradt összeg. 370.000Ft összegű tartalékot képeztünk eszköz beszerzésre. Emese kinőtte a jelenlegi etetőszékét, ami helyett a család megrendelt egy speciális ültető modult, melynek önerejének finanszírozását az Alapítvány átvállalta, kifizetése 2020. februárban megtörtént. Ezen felül 100.000Ft-ot különítettünk el Emese 2020. januári, 2 hetes Szegedi gégészeti beavatkozásai kapcsán, a családnál felmerült költségekre (utazás, szállás).

2018

2018-ban 734 ezer forint adomány folyt be az Alapítvány bankszámlájára, valamint az előző évi 53 ezer forint maradványból gazdálkodhattunk, melyekből 602 ezer forintot használtunk fel alábbi célokra:

Emese kinőtte a régi babakocsiját, így a családnak vásárolnia kellett egy új rehabilitációs babakocsit, amit kifejezetten olyan gyerekeknek gyártanak, akik nem tudnak ülni. A kocsinak számos speciális feltételnek kellett megfelelnie. Például fontos volt a légcsőkanül miatt, hogy az ülést fel lehessen helyezni a vázra menetiránynak háttal, így a szülők egyből látják, ha a kislány nem kap rendesen levegőt, továbbá szintén lényeges szempont volt, hogy legyen helye a leszívógépnek, amit mindenhová magunkkal kell vinniük. A Magyarországon forgalmazott babakocsik közül egyetlen egy felelt meg minden feltételnek. Ennek a teljes ára 1.195.540Ft, melyből 836.878Ft-ot az állam, 358.662Ft-ot pedig az Alapítvány fizetett ki.

Emese hetente három fejlesztést kapott. Ebből a gyógypedagógiai fejlesztést a Pedagógiai Szakszolgálat biztosította, az aktív és passzív gyógytornát azonban a családnak kellett finanszíroznia. Ezen felül havonta kapott craniosacralis kezelést és az évben kétszer vett részt Emese 2-2 hetes, önköltséges intenzív terápián. A gyógytorna kiadásokhoz az Alapítvány 3db 10 alkalmas bérlettel (180.000Ft-tal) járult hozzá.

Az Alapítvány célul tűzte ki, hogy Emese egészségügyi és egyéb kiadásainak finanszírozása mellett lehetőségeinkhez mérten igyekszik más beteg gyerekek, fiatalok egészségügyi és pedagógiai kiadásait is támogatni. A súlyosan, halmozottan fogyatékos gyerekek nappali – óvodai, iskolai – ellátása, fejlesztése sok esetben nem biztosított. A Maglód és környékén élő, tanköteles SNI gyermekek számára a Kacifántos Gyermekeink Mosolyáért Alapítvány egy speciális fejlesztő, nevelő nappali szociális intézményt (Kagyemo-ház) hozott létre. Alapítványunk 50.000ft-tal járult hozzá a működési engedély megszerzéséhez szükséges épület felújítási költségekhez.

Ezeken felül 13 ezer forint bankköltség kifizetése történt meg.

Az Alapítvány 2018. december 31-i bankszámlaegyenlege 284.771Ft. Ebből 100.000Ft a jegyzett tőke, 170.000Ft a céltartalék, 14.771Ft pedig az adományokból megmaradt összeg. A tartalék képzés célja az volt, hogy Emese hamarosan ki fogja nőni a jelenlegi etetőszékét, ami helyett szüksége lesz egy speciális ültető modulra. Ennek költsége várhatóan 1 millió forint feletti összeg lesz, melynek önerejének finanszírozását szeretné az Alapítvány átvállalni a családtól. Várhatóan ez a költség 2020. elején merül majd fel.

 

2017

Az Emeséért Alapítvány 2017. november 22-én kezdte meg működését.

A bő egy hónap alatt 110 ezer forint adomány folyt be az Alapítvány bankszámlájára, melyből 57 ezer forintot használtunk fel alábbi célokra:

Emese egy hónapos kora óta légcső kanülön (tracheostomán) keresztül lélegzik. A fűtésszezonban a száraz levegő miatt nehezen vette a levegőt, így az Alapítvány vásárolt számára egy 24 ezer forint összegű ultrahangos hideg-meleg párásítót. Az eszköz a téli időszakban jelentősen megkönnyítette Emese mindennapjait.

Decemberben az Alapítvány egy 30 ezer forint értékű, 5 alkalmas gyógytorna (Maes terápia) bérlettel járult hozzá a család fejlesztési kiadásaihoz.

Ezen felül 3 ezer forint értékben a bankköltség és a könyveléshez szükséges naplófőkönyv kifizetése történt meg.